Mežniecība un mežizstrāde kļūst dārgāka siltās ziemas dēļ

Protams vairums jau būs redzējuši milzīgus baļķvedējus, kur galvenā krava jau ir apaļkoks. Taču diez vai kāds ir aizdomājies par to, kad stumbrs, pirms iekraušanas mašīnā, jau tiek sadalīts pa sortimentiem. Mežizstrādē šī tehnoloģija tiks visvairāk lietota. Jā īsumā tad, tieši šī tehnika paredz īpaši atlasīta stumbra dalīšanu daudzās daļās, piem., bērza finierkluči, pie tam pats tas tiks sadalīts klasēs A vai B, vēl viena daļa ir taras kluči, kam nāk malka un papīrmalka. Tomēr, lai pēc iespējas vairāk saņemtu no tā, ko var Jums sniegt koklaukumi, nepieciešams uziet stabilu uzņēmumu kā arī pašam izprast pamatu pamatus tieši no mežizstrādes.

Uzzini vairāk – https://siardn.lv/apalkoka-realizacija/

Kas tad ir taraskluči kā arī kādam tieši mērķim tos pielieto?

Visi esam redzējuši, ka ir pielietoti baļķvedēja pakalpojumi, to pamata tara tad ir pats apaļkoks. Latvijas teritorijā apaļkoks ir pielietots, kā izmantošanai valsts teritorijā, tā arī eksportam. Interesanti ir tas, kādā veidā konkrēti tiks dalīts koka stumbrs, un, cik dārgs būs katra koka sugas izejmateriāls. Visvērtīgākais sortiments būs A klases bērza finierkluči, konkrēti no šī koka ir dārgākais materiāls. Bez šaubām, finiera kluči var tikt iegūti pat no citiem kokiem, kas arī ir vērtīgs, ja tas jau ir B klases finierklucis. Bērza finierkluči tiek plaši izmantoti finierskaidas ražošanā. Talāk seko taras kluči, kuri tiek izmantoti zāģēšanas materiāla ražošanā. Pēdējais sortiments malka un papīrmalka, kas jau būs pielietota siltumam, pārstrādājot to granulās. Ir jāsaprot, ka sliktas koksnes nemaz nav un jebkuram materiālam tiek sameklēts pielietojums.

Daudzpusīgie baļķvedēja pakalpojumi – kur doties tieši pēc transporta

Tā kā Latvijā mežizstrādes joma ir viena no galvenajām nozarēm, tad jau ilgu gadu garumā ir radīti vairaki kompānijas, kas sniedz palīdzības roku mežu un cirsmu īpašniekiem veikt cirtes savos mežos, un pēc tam apaļkoks tiek virzīts turpmākajā realizācijā. Ir, kas palīdz apstrādājot mežu, un tiek nodrošināti baļķvedēja pakalpojumi, kā arī jau ir uzņēmumi, ko darba sfēra izplešas arī tajā, kad viņi iepērk kokus, pēc tam toz izmanto priekš sevis. Pirms meklēt uzņēmumu, būs sākumā jāizprot, ko tad vēlaties Jūs. Tikai pārdot sev piederošo īpašumu, vai nolīgt profesionāļi, kurš palīdzēs ar meža izciršanu saudzīgi, kā arī garantēs, ka Jums piederošais apaļkoks būs palaists ražošanā kā arī Jūs par to saņemat savu naudu. Tieši šī opcija tad ir tikai Jūsu ziņā, taču izvēloties sadarbības partneri, ieteicams piemeklēt ilglaicīgus šī kopējā tirgus segmenta spēlētājus, kas ir jau sevi parādījuši tirgū.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *