Ērtums un dizains apavu pasaulē

Skandināvi saka tā – mūsu bērniem kopš dzimšanas kājās ir slēpes. Ja neesi skandināvs, tad visticamāk pēc dzimšanas velc kājās kurpes, kuras šajā situācijā ir drīzāk dekoratīvas, nevis funkcionālas. Uz šiem diviem pamatprincipiem – ērtība un vizuālais – balstās mūsdienu apavu industrija. Kvalitatīvi ādas apavi sevī apvieno abas īpašības un ir patīkami ne tikai pēdai, bet arī acij. Īstais apavu ražotājs var kļūt par tikpat nozīmīgu ikdienas zīmolu kā iecienītākie pārtikas ražotāji vai drēbju dizaineri. Mēs katrs apavos meklējam ko sev nozīmīgu – vienam svarīgi zvejošanai piemēroti zābaki, citam ikdienas kurpju materiāls, vēl kādam – apavu forma vai dizaina elementi.  Tomēr visi varam piekrist – katrs solis sperts īstajos apavos nes mūs cauri ikdienai un dzīvei ar īpaši patīkamu vieglumu un eleganci.

Sieviešu un vīriešu apavu atšķirības meklējamas to eksperimentālajā dizainā. Sieviešu apavi mēdz būt košāki, kamēr vīriešu apavi biežāk redzami neitrālās krāsās. Tirdzniecības vietās atrodami neskaitāmi apavu pāri, bet līdzās tiem ierasti izkārtotas arī somas un mugursomas. Lai atvieglotu iepirkšanos, daudzi apavu veikali ir pieejami arī kā veikali internetā. Tīmeklī apavus piedāvā nofotografētus no visiem leņķiem, tomēr jāsaprot, ka pielaikot tos varēs tikai tad, kad tie tiks piegādāti. Nereti šis ir pircēju arguments, lai dotos uz veikalu un pielaikotu kurpi uz savas pēdas. Apavi bērniem ir attīstīti kā vēl nekad – arī mazie staigātāji var izbaudīt lielisku apavu sortimentu un izvēlēties to fasonu, kurš tuvāks sirdij. Arvien vairāk pircēju izvēlas brīvā laika apavus arī darbam, skolai un ikdienai. Daudzos birojos pārņemts relaksētais skandināvu ģērbšanās stils, šāda stila apavus uz darbu velk ne tikai menedžeri, bet arī menedžeru vadītāji.

Kad laiks ieviest jaunu apavu pāri, mēs varam pieņemt dažādus lēmumus. Ierastais variants – doties uz iepirkšanās centru, atrast apavu veikalu, izvēlēties sev tīkamos apavus, kā arī tos iegādāties.  Otrā iespēja būtu netraucēti izpētīt tiešsaistes veikalu piedāvājumu, neizejot no mājām, varbūt pat nepieceļoties no dīvāna – pasūtīt jaunus apavus internetā un izvēlēties piegādi uz mājām. Tādejādi ietaupam laiku, kuru būtu pavadījuši veikalā. Pastāv vēl kāda iespēja, un tā sevī ietver rūpes par vidi, kā arī ilgtspējīgu lēmumu pieņemšanu. Pēdējā laikā pircēji labprāt izmanto lietotu preču viekalu piedāvāto klāstu, lai iegādātos apavus, kuri kādam ir izrādījušies pārāk mazi, nepiestāv vai vienkārši apnikuši. Ir svarīgi izprast to, ka apģērbu un apavu daudzums uz mūsu planētas ir pārāk liels, un mums jāspēj dot jau nopirktajiem produktiem otru dzīvi, ja tas ir iespējams.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *