PLĪTIS, KRĀSNIS UN ARĪ KAMĪNI MĀJAI

Tuvojas ziema, pie tam ar lieliem soļiem, tādējādi saprotams, ka aktuāls kļūst jautājums par piemērotu telpu apkurināšanu savā mājoklī. Šādos gadījumos nedaudz paveicies ir daudzdzīvokļu namu iedzīvotājiem, par kuru telpu apsildīšanu rūpējas namu apsaimniekotājs, pieslēdzot apkurināšanu apkures sezonas sākumā.Bet, ja dzīvojat privātmājā, ir daudz un dažādi veidi tam, kā aukstā laikā nodrošināt siltas telpas. Projektējot māju, jebkurš arhitekts, pašā mitekļa viducī, pat ja tam nav vajadzība, ieprojektēs dūmvadu, lai vajadzības apstākļos ir iespējams mainīt telpu apsildes veidu bez liekiem izdevumiem un problēmām. Dūmvads tiek izbūvēts mitekļa vidū, lai tam var piekļūt samērā ērti no jebkuras telpas mājā un dūmvadam pievienot krāsni vai kamīnu.

Uzzini vairāk – https://www.tulikivi.lv/

APKURES RISINĀJUMI MĀJĀM UN PIRTĪM.

Mūsdienās ir iespējams sameklēt dažādus veidus kā apsildīt savu mājokli. Pēdējā laikā populāri ir telpas apsildīt ar elektrību, taču tas ir arī salīdzinoši dārgs prieks, tālab, pēc aprēķiniem izdevīga alternatīva būtu krāsniņas, kamīni, granulu katli un tamlīdzīgi apkures varianti. Mājās sprakšķošs kamīns vai krāsniņa vienmēr asociējas ar siltumu un patīkamām emocijām. Nevajag baidīties par to, ka krāsns vizuālais izskats varētu kaitēt tepas interjēram. Tās labi pilda savu funkciju un arī  nav uzkrītošas. Piem., stūra kamīnkrāsns būtu ekselenta opcija lielām telpām, piemēram viesistabām vai arī studijas tipa virtuves – viesistabas apvienojumam. Skaistās malkas liesmas būtu redzamas no katras vietas telpā, pateicoties lielajam kamīna durtiņu stiklam. Ir variants pasūtīt arī kamīnkrāsni, kurā būtu iebūvēta cepeškrāsns. Šāds risinājums noteikti liksies viegli izmantojam visiem, kuriem patīk rosīties virtuvē. Saprotams, nevajag aizmirst arī par citām telpām vai arī blakus telpām. Piem., ja esat pirts īpašnieks, ir dažādi risinājumi lai apsildītu arī šīs telpas. Ir iespējams izvēlēties starp divu veidu pirts krāsnīm. Tādām, kas piesilda tikai saunas telpu, vai arī izvēlēties tādu krāsniņu, kas piesilda ne vien pašu pirti, bet arī priekštelpu, kas bieži tiek izmantota dažādu draugu kompāniju pulcēšanās reizēs. Arī pirts krāsnis, tā pat kā kamīni un malkas krāsniņas, tiek veidotas pēc askētiska un arī  gaumīga skandināvu dizaina.

 

Kā redzams, izvēles veidu telpu apkurināšanai netrūkst. To, vai telpu apkurei vajadzīgs kamīns, vai arī pietiks tikai ar krāsni, varat izlemt paši, vai konsultēties ar zinātājiem, taču, viens ir skaidrs – sprakšķoša malka istabā, vienmēr asociējas ar siltumu un mājīgumu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *