PIEMĒROTI APKURES RISINĀJUMI NO SKANDINĀVIJAS

Kad lieliem soļiem tuvojas ziema, loģiski, ka diezgan aktuāls kļūst jautājums par piemērotu telpu sildīšanu savā mājoklī. Šādos brīžos nedaudz paveicies ir daudzdzīvokļu namu iedzīvotājiem, par kuru telpu apsildi rūpējas namu apsaimniekotājs, pieslēdzot apkuri apkures sezonas sākumā. Bet, ja dzīvojat privātmājā, eksistē daudz un dažādi risinājumi tam, kā drēgnā laikā nodrošināt siltas mājas. Projektējot māju, katrs arhitekts, pašā mājas vidū, pat ja tam nav vajadzība, ieprojektēs dūmvadu, lai vajadzības apstākļos ir iespējams mainīt telpu apsildes formu bez liekiem izdevumiem un problēmām. Dūmvads tiek izbūvēts mitekļa vidū, lai tam var piekļūt ērti no ikvienas telpas mājā un dūmvadam pievienot krāsni vai arī kamīnu. Protams, uzzināt vairāk par dažādiem variantiem iespējams internetā, bet labāk ir griezties pie profesionāļa.

AR KO APSILDĪT PIRTS TELPU?

Mūsdienās ir iespējams noskaidrot neskaitāmus veidus kā apsildīt savu mājokli. Pēdējā laikā populāri ir mājas apsildīt ar elektrību, taču tas ir arī salīdzinoši dārgs prieks, tādēļ, pēc aprēķiniem izdevīga alternatīva būtu krāsniņas, kamīni, granulu katli un arī tamlīdzīgi apkures risinājumi. Istabā sprakšķošs kamīns vai krāsniņa vienmēr asociējas ar siltumu un arī patīkamām emocijām. Nevajag bīties par to, ka krāsns vizuālais izskats varētu kaitēt telpas interjeram. Tās lieliski pilda savu funkciju un nav uzkrītošas. Piem., stūra kamīnkrāsns ir ekselenta opcija lielām telpām, piemēram viesistabām vai arī studijas tipa virtuves – viesistabas apvienojumam. Skaistās malkas liesmas būtu redzamas no katras vietas telpā, pateicoties lielajam kamīna durtiņu stiklam. Ir iespēja iegādāties arī kamīnkrāsni, kurā būtu iebūvēta cepeškrāsns. Šāds risinājums bez šaubām liksies parocīgs visiem, kuriem patīk rosīties virtuvē. Loģiski, nevajag aizmirst arī par citām telpām vai arī blakus telpām. Piem., ja esat pirts saimnieks, eksistē vairāki risinājumi lai apsildītu arī šīs telpas. Ir iespējams izvēlēties starp divu veidu pirts krāsnīm. Tādām, kas piesilda tikai saunas telpu, vai arī izvēlēties tādu krāsniņu, kas piesilda ne vien pašu pirti, bet arī priekštelpu, kas bieži tiek izmantota dažādu draugu kompāniju pulcēšanās reizēs. Arī pirts krāsnis, tā pat kā kamīni un malkas krāsniņas, tiek veidotas pēc askētiska un gaumīga skandināvu vizuālā noformējuma.

Kā redzams, izvēles veidu telpu apkurināšanai netrūkst. To, vai telpu apkurei vajadzīgs kamīns, vai pietiks vien ar krāsni, varat izlemt paši, vai konsultēties ar speciālistiem, taču, viens ir skaidrs – sprakšķoša malka istabā, vienmēr asociējas ar siltumu un arī mājīgumu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *