Mājokļa grīdas un piemērotākā seguma izvēle

Remontējot dzīvokli mēs visi atnākam pie jautājuma, kādi tad grīdas segumi ir labākā izvēlēšanās. Sākam salīdzināt grīdas segumu veidus un domājam par atbilstošāko variantu. Mūsdienīgas grīdas segumi patiešām ir ļoti dažāda tipa. Izvēlēšanās ir atkarīga no vispārējā interjera risinājuma, no uzstādīšanas iespējām un telpas funkcionālajām īpašībām.

Uzzini vairāk – https://gridasstils.lv/kategorija/laminats/

Kas tad ir optimāls risinājums – parkets vai lamināts?

Mūsdienīgi grīdas segumi ir lielā variācijā, bet visbiežāk segumu izvēle jau ir starp flīzēm, parketa dēli un laminata grīdlīstēm. Saistībā ar flīzem viss ir saprotams, taču kā var izprast, kas būs labākais variants – parkets, lamināts vai pilnveidots parkets? Tā kā var likties, ka šie abi materiāli ir tik līdzīgi. Savukārt lamināts var izcelties ar daudzām priekšrocībām, kā piemēram, pieejamā lamināta cena un vēl lamināta ieklāšana. Ikvienam jau ir saprotams, ka ne vien lamināta ieklāšana, bet arī izjaukšana būs tik vienkārša, ka to iespējams izdarīt pašrocīgi. Šī veida grīdas dēļi nezaudēs savu krāsu saulē un to virsma ir anti statistiska, neizsauc alerģiju un pie tam nekaitē veselībai. Tagad pieejamais lamināts var izcelties ar dabai draudzīgiem materiāliem, bet to izgatavojot ir taupīti dabas resursi. Kā galvenais lamināta grīdlīstes mīnuss ir tas, ka to nebūs iespējams atjaunot. Visiem ir skaidrs, ka lamināts var izberzties ar laiku, kā rezultātā tas ir jāmaina. Visizturīgākais lamināts ir trīsdesmit trešās klases, kas kalpo līdz pat 20 gadiem, taču tagad biežāk tiek uzstādīts 32 klases lamināts.

Pats parkets var izcelties ar daudzām labām īpašībām – karstumizturība, absorbē skaņu, izturība, higiēniskums, izmantošanas drošība. Parketa grīdas dēļi ir ražoti no dabīga koka, kas padara šo materiālu dārgu. Tādējādi daudzi uzskata, ka parketa cena ir ļoti augsta, lai to pirktu. Taču pastāv arī demokrātiskāks variants – trīsslāņu parkets. Pamatā ir trīs parketa tipi – masīvais, divslāņu un trīsslāņu parkets, visaugstākā parketa cena ir masīvajam veidam. Izvēloties šo materiālu, ir obligāti jāpievērš vērība tam, vai, piemēram, parkets un tā forma ir nevainojama. Priekš tam, lai uzzināt, cik grīdlīstes ir ģeometriskas, tā būs jāsaliek kopā. Labi apdares materiāli būs bez spraugām. Bieži vien, kad ir meklēts parkets, tiek izmantots mitruma mērītājs, turklāt mitruma koeficients labākaja gadījuma ir 9 % robežās.

Kad tiks meklēts atbilstošākais parketa centrs, vispirms apskatiet atsauksmes un tikai tad komunicējiet ar pārdevējiem. Bieži vien tajā pat vietā var būt pārdots arī lamināts, vērsiet uzmanību, kad biežāk lamināts akcija uz kuru ir, visbiežāk ir 32 klases. Izziniet visu par ieklāšanas tehniku, taču attiecībā uz parketu, uzticiet to lietu profesionālim.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *