KĀ IZVĒLĒTIES MĀCĪBU IESTĀDI SAVAM MAZULIM?

Savas atvases palaišana bērnudārzā, katram vecākam nozīmē ļoti daudz, jo ir beigusies viens mazuļa dzīves posms un sācies nākošais. Mūsu valstī bērnu pierakstīt bērnudārzu rindā uzreizi pēc piedzimšanas nav obligāta prasība, taču, ņemot vērā milzīgās bērnu dārzu rindās visā valstī, ne tikai Rīgā, vecākiem citas opcijas nemaz nav. Tas nozīmē, ka vslabāk piemērotu pirmo mācību iestādi savam ķiparam uzsākt meklēt un izvēlēties neilgi pirms mazuļa ierašanās šajā pasaulē. Ja ņem vērā to, ka bērnu uzņemšanai rindā dārziņā ir vajadzīgs bērna personas kods, to var izdarīt vien tad, kad bērns ir piedzimis. Īpaši daudzi jaunie vecāki bērnu piesaka rindā gan valsts, gan privātā izglītības iestādē, jo, privātie dārziņi, bieži vien, bērnu uzņem grupās daudz ātrāk kā pašvaldības PII un arī tas ir izdevīgi vecākam, kurš atrodas bērnu kopšanas atvaļinājumā, jo var laicīgi atsākt strādāt.

PELDĒŠANA BĒRNIEM UN ZĪDAIŅIEM IZGLĪTĪBAS IESTĀDĒ.

Daudzi vecāki savam bērnam PII izvēlas ne vien pēc lokācijas vietas tuvu mājai, bet arī vairākiem pulciņiem un arī aktivitātēm, kas tiek piedāvāti fakultatīvi. Bieži aktivitāšu sarakstā ir matemātika, dejošanas nodarbības, kāda svešvaloda un arī baseins bērniem apmeklējums. Kā zinām, peldēšana un arī darbošanās ūdenī ir īpaši svarīgas un vajadzīgas jebkurā vecumā. Ja peldēšanas un peldināšanas nodarbības vada speciālists, tad pievienotā vērtība kļūst vēl augstāka. Arī pašiem mazākajiem var būt izdevība apmeklēt baseinu. Zīdaiņu peldināšana var būt nodarbība, ko savam bērnam cenšas nodrošināt daudzi vecāki un, ja šāda opcija tiek nodrošināta jau tuvākajā bērnudārzā, tad pastāv opcija, ka vecāki izvēlēsies savam bērnam tieši šo mācību iestādi.

KĀ PIETEIKT BĒRNUS PIRMSSKOLAS MĀCĪBU IESTĀDĒ?

Daudziem jaunajiem vecākiem rodas jautājumi par to, kā bērnus var pieteikt rindā PII. Tehnoloģijām attīstītais 21.gadsimts bieži sniedz daudz priekšrocības, attiecīgi tas nozīmē, ka bērnu rindā var pieteikt arī internetā. Bērnu uzņemšana rindā privātajā bŗnudārzā, notiek saskaņā ar vadību. Bieži vien, privātajos pii bērni savas gaitas var uzsākt jau pēc gada vai pusotra. Variants, ka šajā pat laikā pienāks rinda arī pašvaldības pirmsskolas mācību iestādē ir neprognozējama. Privātais bērnudārzs var būt maksas mācību iestāde, bet, var būt pieejams pašvaldības līdzfinansējums, mācību maksas segšanai un to izmanto visi vecāki, kuru bērni apmeklē šāda tipa mācību iestādes.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *