Vai arī lēcas būtu pirmās nepieciešamības lieta? Vai arī ir ekstra?

 

Nevar noliegt to, kad kontaktlēcas mūsdienās tiešām ir un paliks diezgan populāras un pieprasījums uz tām ir milzīgs. Kontaktlēcas jau ir sekmīgi aizstājušas brilles un arī efektīvi koriģē tuvredzību vai tālredzību, astigmātismu uc.. Lēcas pielieto arī dekoratīvos nolūkos, lai mainītu acu krāsu kā piemēram. Kurā brīdī un kurš tad lēcas izgudroja?
Vai varat iedomāties, kad tieši Leonardo da Vinči bija tas, kas 16.gs. (precīzi tas bija 1508. gadā) izveidoja skices, kas attēlo ierīci, kuru var izmantot redzes koriģēšanai. Nākamo ieguldījumu ienesa R.Dekarts 1637.g.. Tā bija maza caurulīte, kas piepildīta ar ūdeni, tādējādi izveidojot sava veida lupu.
Tomēr pirmās lēcas parādījās 1888. gadā, kuru radītājs bija stikla pūtējs f.Mullers. Viņam bija draugs, kurš zaudēja plakstiņu acij un viņam bija spēcīgas sāpes un visu laiku bija sausas acis. Stiklinieks vēlējās tam izlīdzēt, izgatavojot no stikla lēcas. Tās bija baltām malām un caurspīdīgas centrā, priekš tam, lai saglabātu spēju redzēt apkārtējos priekšmetus. Slimnieks uzlika kontaktlēcas, un redze uzlabojās.
Vēlāk Mullers sāka masveidīgu kontaktlēcu ražošanu. Tomēr šī veida lēcas acīm nebija pilnīgi piemērotas visiem. Tās varēja vilkt tikai ierobežots skaits cilvēku. Kontaktlēcas masveida ražošanu vēlāk pārņēma Karls Zeiss un Oto Šots.

Un tagad mūsu tirgus tad ir pārpildīts ar diezgan savādākiem produktiem, kā piemēram, krāsainās lēcas, redzi koriģējošās lēcas. Tās atvieglo ikdienu, bez tam attīstoties digitālajai pasaulei, pieņemams ir arī kontaktlēcas interneta veikals, kurā bieži vien katras lēcas cena ir zemāka nekā reālajos veikalos. Pie tam arī šeit palīdz eksperti, kas izlīdzēs piemeklēt Jums piemērotāko variantu.

Uzzināt vairāk – https://www.rekurzeme.lv/reklamraksti/acuvue-oasys-lecas-ilglaiciga-mitrinasana-komforts-un-uv-aizsardziba-146325

Kontaktlēcas un viņu veidi pasaulē – izvēles priekšnosacījumi

Patlaban ir ne viens vien kontaktlēcas interneta veikals, kur piedāvājumā eksistē tik atšķirīgas lēcas. Pašas kontaktlēcas varētu atšķirties viena no otras ne vien pēc cietuma, lietošanas mērķa, krāsas, valkāšanas termiņa, un arī lēcas cena var būt ļoti dažāda. No kā tieši šis viss ir atkarīgs?

Pirmkārt, kāds lēcu veids tiek izvēlēts – cietās vai arī mīkstās kontaktlēcas. Mīkstās lēcas ir populārākais variants. Viņas tiek domātas cilvēkiem ar tuvredzību, astigmātismu un hiperopiju. Šīs lēcas acīm izvēlās vēl medicīnā, piemēram, kad būs vajadzīgs ielikt acī zāles vai pildīt aizsargājošo funkciju, lai padarīt ātrāku dzīšanas procesu. Cietās lēcas oftalmologi izraksta, kad cilvēkam ir pašas radzenes formas izmaiņas, kuras nevarēs uzlabot ar mīkstajām. Tas var būt, piemēram, astigmātisms.

Kontaktlēcas varētu iedalīt pēc nēsāšanas ilguma. Vienas dienas lēcas parasti tiek ieliktas tieši no rīta un izņemtas naktī, elastīgās, kas sniedz iespēju gulēt ar lēcām acīs pat nakti vai divas. Tiek izlaistas arī ilgstošas nēsāšanas, kur kontaktlēcas jau var valkāt līdz pat 6 dienām pat neizņemot tās un pēdējais, nepārtrauktās, kur nēsāšanas režīms var būt līdz pat mēnesim.

Bez tā visa ir arī krāsainās kontaktlēcas internetā, kuras izmaina Jūsu acu krāsu un pat dažādu zīmējumu kontaktlēcas, ļaujot pārvērsties, piemēram, par raganu vai vampīru.

Nenoliedzami, ka kontaktlēcas cenas ir atkarīgas no visiem iemesliem, kā no nēsāšanas termiņa, gan no cietuma un kādam tieši mērķim tās ir paredzētas. Taču visu laiku, pasūtot kontaktlēcas internetā, var salīdzināt produktus pie dažādiem pārdevējiem un atrast savējo.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *