Spilgtākie sporta notikumi

2019.gada pirmie mēneši nesuši sporta entuziastiem daudzus ievērības cienīgus notikumus. Gads iesākās ar to, ka Kanādā norisinājās 43.Pasaules čempionāts hokejā junioriem. Zviedrijas pilsētā Estešundā noticis Pasaules čempionāts biatlonā. Un 2019.gads vēl nav pat pusē! Jau pavisam drīz, maijā, mūs visus gaida ikgadējā līdzi jušana pie lielākiem un mazākiem ekrāniem, jo risināsies Pasaules čempionāts hokejā. Gandrīz uzreiz pēc tam, jūnijā, notiks UEFA čempionu līgas turnīra noslēguma spēles Madridē. Jūlijā Latvijā notiks Sieviešu EuroBasket 2019 turnīrs , bet tikmēr Francijā norisināsies Tour de France.

Uzzini vairāk – http://epadomi.lv/kas_vertigs/interesanti_neparasti/24112020-pandemiju_labak_pardzivo_tie_kas_pielagoj

Ja esat minimāli informēts par futbola notikumiem, tad svešs Jums nebūs UEFA čempionu līgas nosaukums. Pasaulē nav lielāka notikuma futbola kategorijā par šo. Turnīra saknes meklējamas tālajā 1955.gadā, tad tas tika organizēts pirmo reizi. Toreiz savā starpā cīnījās 16 komandas no dažādām Eiropas valstīm. Joao Baptista Martins bija spēlētājs, kurš iesita turnīra pašus pirmos vārtus. Pirmos piecus turnīra gadus uzvarētāju godā tika celta spāņu komada Real Madrid. Liels nopelns komandas uzvarās bija spēlētājam Alfredo Di Stefano. 1960.gada finālspēlē Real Madrid iesita veselus 7 vārtus, kas līdz šim ir nepārspēts rekords.
Šogad UEFA čempionu līgas finālā gaidāmi jauni uzvarētāji. Jau 3 sezonas pēc kārtas kausu uzvarējuši spāņi Real Madrid, taču šoreiz komanda izstājusies no kandidēšanas uz kausu pēc spēles ar Ajax. 64.UEFA čempionu līgas fināls gaidāms 2019.jūnijā. Kvalifikācijas spēles risinājās jau no 2018.gada 26.jūnija līdz 29.augustam, atliek vien sagaidīt vasaras sākumu un finālspēles, lai noskaidrotu šīgada uzvarētājus.
Kopš 1920.gada olimpiskajām spēlēm Starptautiskā hokeja federācija organizē Pasaules čempionātu hokejā. Federācijā, kas bāzēta Cīrihē, Šveicē, ir 76 dalībnieki. Lai arī šī ir formāla organizācija un pārstāv hokeju Eiropā, tai nav lielas ietekmes saistībā ar mūsdienu hokeja lielvalstīm – ASV un Kanādu – un to federāciju NHL. Latvija ir Starptautiskās hokeja federācijas dalībniece jau kopš 1931.gada. Sākotnēji augstā ranga hokeja sacensības risinājās olimpisko spēļu laikā, tā tas tika orgaizēts līdz pat 1968.gadam. Vēsturiski čempionātā par uzvaru cīnījušās vairākas hokeja lielvalstis, īpaši Kanāda un Padomju Savienība.
Pasaules čempionāts hokejā 2019 ierasti notiks maijā, šoreiz no 10. līdz 26.maijam. Tas norisināsies Slovākijā, divās pilsētās – Košicē un Bratislavā. Čempionāts izceļas ar to, ka pēc 27 gadu pārtraukuma elites grupā atgriezīsies Lielbritānijas hokeja izlase. Kā jau ierasts, uz spēlēm no Latvijas tiks organizēti līdzjutēju braucieni . Šogad Pasaules čempionātā Latvijas izlase stāsies pretī komandām no Zviedrijas, Krievijas, Čehijas, Šveices, Norvēģijas, Austrijas un Itālijas. Latvijas izlasi sagaida spraiga cīņa ar apakšgrupas komandām, kuru starpā ir arī čempioni. Cerēsim, ka mūsu fanu atbalsts palīdzēs komandai veiksmīgi piedalīties Pasaules čempionātā hokejā 2019!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *