Kādam nolūkam mūsu organismam nepieciešams kolagēns?

Uztura bagātinātājs – kolagēns ir un paliks svarīgākais strukturālo olbaltumvielu tips cilvēka organismā, kam tieši tomēr ir būtiska loma izturīgu muskuļu, ādas un vēl citu ķermeņa audu veidošanā. Turklāt dabīgais kolagēns ir pamats sarežģītākām ķermeņa struktūrām, kā piemēram, kauliem un zobiem, skrimšļiem un pat iekšējiem orgāniem. Kolagēns saglabā mitruma līmeni ādā, kas sniedz iespēju būt stingrai, kā arī minimāli pasargā dermas augšējo slāni pat no ultra violeta ietekmes. Citiem vārdiem sakot, pats kolagēns jau ir būtiska Jūsu dermas sastāvdaļa, bez kuras tā nevar saglabāt savu elastību un veselību. Kāpēc visiem patīk uztura bagātinātāji, kā arī izmantošanā nonāk kolagēna pulveris, tabletes vai dzeramais kolagēns? Jo jau 30 gados olbaltumvielu sintēze uzsāk strauji samazināties, kas tad noved pie pašas dermas plānuma, ļenganuma un arī sausuma. Uzrodas pirmās saredzamās grumbiņas, kauli un locītavas paliek vājākas, bet ķermeņa sevis dziedināšanas spējas samazinās. Tādēļ kolagēna lietošana paliek par ikdienas sastāvdaļu daudziem no mums.

Ieskaties – https://kolagens.lv/pages/kolagens-adai

Kolagēns matiem vai arī nagiem, kādā veidā atšķirt?

Tie uztura bagātinātāji, kur būtu pats kolagēns, pirkt iespējams dažādos iepakojumos, kas ir marķēti: I, II, III tips. Kopumā eksistē pat divdesmit astoņi dažāda tipa kolagēna veidu, bet cilvēka ķermenis pieņem I, II, III un IV veidu. Rūpnieciskajā ražošanā pārsvarā jau tiek izlaisti pirmie 3 tipi. Pirmā tipa kolagēns ir vajadzīgs ādai, kauliem, cīpslām, acīm, muskuļiem un citam. II tipa kolagēnu pielieto tieši, kā kolagēns locītavām, taču trešā tipa kolagēns – iiesaistīts asinsvadu ražošanā un minētais kolagēns muskuļiem ir arī labi piemērots, ka arī ādai un matiem. Minētie varianti pēc sastāva būs līdzīgi. Tie tikai atšķiras viens no otra pēc secības, kā aminoskābes tiek veidotas, un oksilizīna atlikumu skaita ķēdē. Praksē var minēt, kad viena un tā paša veida savā starpā atšķiras, var būt, ka to sekmē arī formula, piedevas vai veids, kā tas izdalās. Kad cilvekiem būs vajadzīgs pats kolagēns, priekš tam, lai risinātu konkrētu problēmu, tad vislabāk piemeklēt šeit vispiemērotāko, piem., kolagēns nagiem, kolagēns ādai vai arī kolagēns muskuļiem, gadījumā, kad gribat “profilaksei”, tad vislabāk izvēlēties ar papildu piedevām.

Kolagēns nagiem vai arī kauliem – pārdevējs un izgatavotājs, kam tieši pievērst vērību?

Kolagēna lietošanai eksistē neskaitāmi daudz norāžu, bet, piemēram, pirms kolagēns pirkts tiek, vesiet pastiprinātu uzmanību sekojošiem momentiem. Kāda tad varianta kolagēns būs dominējošais, atceraties, ka tieši pirmie trīs tipi jau ir it īpaši svarīgi mums visiem. Olbaltumvielu izcelsme – dzīvnieku dabas kolagēns, kurš iegūts no liellopa, tādā pat veidā piemēram, kā olu kolagēns, jau ir lētāks un visticamāk izraisa alerģiju. Līdz ar to tiesi jūras produktu kolagēna lietošana būtu vislabākā. Ikkatrs uztura bagātinātājs – kolagēns, it īpaši kolagēna pulveris var būt ar ne visai patīkamu smaku, tādēļ ražotāji sastavam visbiežāk pievieno sintētiskas sastāvdaļas smaržai, kas mazina produkta kvalitāti. Kad būs izvēlēts kolagēns, pirkt vislabāk tādu, kam tieši jau ir dabisks sastāvs bez jebkādiem ķīmiskiem piemaisījumiem. Un, protams, būtisks ir ne tikai kolagēns, atsauksmes būs ne mazāk svarīgas, un arī tad kolagēna lietošana nesīs gaidīto rezultātu. Turklāt rekomendācijas būtiski iepazīties arīdzen par interneta veikalu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *