KUR PIRKT GYOZAS?

Viens no populārākajiem ēdieniem visā pasaulē, tikai mazliet citādākās variācijās, ir pelmenis. Latvijā populāri ir gatavot un pirkt pelmeņus un vareņikus, kuru receptes izsenis ir aizgūtas no Krievijas un Lietuvas puses. Mūsu kaimiņos ir populāri pelmeņu radinieki no kartupeļu mīklas – cepelīni. Starp citu, cepelīnveidīgi pelmeņi ir populāri arī Zviedrijā, kur tie nonākuši no Vācijas. Sava variācija par pelmeņiem ir arī Italījas pusē, ko dēvē par ravioli. Šoreiz gan nedaudz par gyozām, jeb pelmeņiem Āzijas izpratnē.

Ieskaties piedāvājumā – https://gyoza.guru/lv

ZINĀMĀKIE PILDĪJUMI GYOZĀM.
Pelmeņu pagatavošanas veidi ir dažādi, kas ir pilnīgi saprotams, ja ņem vērā to, cik daudz un dažādu pelmeņu veidu pasaulē zinām. Ja runājam par gyoza pelmeņiem, tad garšas atslēga ir to plānā mīkla un nedaudz savādākās mīklas proporcijas. Gyozu mīkla ir nedaudz plānāka kā pelmeņiem, tādēļ tie lieliski izcepas vienmērīgi. Tvaizētas gyozas ar garnelēm vai sēnēm un gaļu būs īpaši garda maltīte jebkurā dzīves situācijā. Gyozas var pagatavot praktiski jebkādā veidā – pat mikroviļņu krāsnī un uz grila!

VAI IESPĒJAMS PAŠIEM PAGATAVOT GYOZAS?
Pie mums veikalos gyozas visbiežāk ir atrodamas ar gaļas vai siera un sēņu pildījumu. Ja patīk apmeklēt Āzijas tematikas kafejnīcas un restorānus, tad noteikti gyozas ir iespējams iegādāties arī tur. Specializētajos Āzijas preču veikalos ir iespējams iegādāties arī Gyozu mīklu, lai šo gardumu varētu pagatavot arī mājās. Gyoza pelmeņi ir pieejami ar visdažādāko pildījumu – dārzeņiem, dažāda veida gaļām, zivīm, garnelēm, sēnēm un šo sarakstu var turpināt vēl ilgi. Tik pat svarīga ir arī mērce ar kuru kopā tiek pasniegti šie garšīgie pelmenīši. Visparastāko ketčupu vai majonēzi šoreiz atstāsim citām reizēm. Gyozas lieliski garšos gan ar siltām, gan aukstām mērcēm kas gatavotas uz krējuma, sojas mērces, tās pašas majonēzes ar dažādām garšvielām un piedevām, bāzes.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *