Smiltsērkšķu ogas: sastāvs, daudzveidīgā izmantošana, rekomendācijas un ieteikumi, kā izmantot ikdienā

Neliels krūms ar spilgti oranžiem augļiem, tie ir smiltsērkšķi. Šī auga parādīšanās zeme bija Mongolija, Ķīna un Krievija. Bet mūsdienās smiltsērkšķi ir izplatīti visā pasaulē. Smiltsērkšķi nav ļoti prasīgi. Interesants apstāklis, ka smiltsērkšķu audzēšana tiek realizēta kā smilšainās un oļainās augsnēs, gan arī ūdens krastos. Smiltsērkšķu augi labi aug arī pat kalnainās vietās, piemēram, vairāk kā 2000 m augstuma virs pašas jūras līmeņa. Ņemot vērā to, ka smiltsērkšķis tomēr ir ērkšķains krūms, to iestāda kā dzīvžogus, gan arī gravu un arī nogāžu stiprināšanai. Vēl arī smiltsērkšķu ogas šeit tiek aktīvi izmantotas tautas ārstniecībā un kulinārijā, tās ir ieguvušas tik milzīgu cilvēku atzinību ar to bagāto sastāvu un neparastu specifisko garšu.

Smiltsērkšķu universālais sastāvs

Smiltsērkšķi jeb zelta koks ir diezgan iemīļoti ārstniecībā, šis apstāklis būs saistīts tieši ar vitamīniem un arī minerālvielām, kas ir to sastāvdaļās, bet galvenokārt pašas smiltsērkšķu ogas tomēr ir pazīstamas ar bagātīgo C vitamīna saturu, kas 100 g ir pat 200-316 mg.
Vitamīni sastāvā: A, B1, B2, B3, B5, B6, B9, C, E, K un PP.
Minerālvielas: dzelzs, kālijs, magnijs, kalcijs, fosfors, nātrijs, alumīnijs, sērs, bors, titāns, silīcijs.
Bez tam smiltsērkšķi ir tādu taukskābju, kā mononepiesātināto, un vēl aktīvi bioloģisko minerālvielu krātuve. Klāt vēl vitamīniem tie satur pektīnus, fitoncīdus, unikālas organiskas skābes, kā arī dažādus makro- un mikroelementus. Diezgan interesants fakts, ka pat šī auga miza satur tā saukto prieka hormonu – serotonīnu, kas jau ir uzticama ķermeņa aizsardzība pret depresiju kā arī cita veida garīgiem traucējumiem.
Vēl ir jāmin tas, ka pašas smiltsērkšķu ogas savas īpašības var saglabāt ne tikai, kamēr tās jau ir svaigas, bet arī sasaldētas – veselus 6 mēnešus. Būtisks fakts – vitamīni smiltsērkšķos nepazūd arī saldētā veidā.
Smiltsērkšķi jeb zelta koks bieži tiek dēvēti arī par sieviešu ogām, lai gan augļi ļoti labi ietekmē arī vīriešu veselību. Produkts tomēr ir maz kaloriju un ir dietologu ieteikts. Interesanti, kad 100 gr smiltsērkšķu ogas satur vien 80-82 kalorijas.
Bez šaubām smiltsērkšķu sastāvs jau ir neatkārtojams. Tie palīdz slimību ārstēšanā un vēl profilaktiskajos nolūkos tiek lietots, gan arī jaunības saglabāšanā.

Smiltsērkšķu sula, tēja, ievārījums, ko tad vēl var izmantot cilvēka organismam?

Interesants fakts, ka tieši smiltsērkšķu ogas praktiski netiek lietotas svaigas. Tomēr, pārstrādātas, kā smiltsērkšķu ievārījums, sula, marmelādes veidā, parasti tiek lietots daudz, pie tam cena nav diezgan augsta. Tiek izlaista diezgan lietderīga smiltsērkšķu tēja, kuras pamatā ir paši smiltsērkšķi kopā ar tā novārījumiem.
Smiltsērkšķi ir vēl noderīgi saaukstēšanās laikā, jo uzlabo imūnsistēmu, novērš sirds slimības, čūlu un gastrītu ārstēšanu, cīnās ar slimībām ginekoloģijā. Smiltsērkšķu ogas tiek izmantoti, priekš tam, lai normalizētu gremošanas sistēmu, vielmaiņu, novērstu acu iekaisumu, izvadītu toksīnus, atmiņas uzlabošanai kā arī, lai uzlabotu nervu sistēmu. Priekš sievietēm tieši smiltsērkšķu ogas jau ir īpaši noderīgas, jo tās ļauj saglabāt ādas jaunību, normalizēt hormonus un vēl palīdz saglabāt neproduktivitāti. Regulāra lietošana ļauj novērst dzemdes iekaisuma patoloģiju parādīšanos.
Smiltsērkšķi jeb zelta koks labvēlīgi ietekmē arī vīrieša veselību. Ogas aizsargā ķermeni no priekšlaicīga vecuma, novērš ar vecumu saistītu izmaiņu parādīšanos prostates dziedzeros.
Bez tam onlainā būs receptes par to, kādā veidā realizējama smiltsērkšķu sulas pagatavošana mājas apstākļos un daudzas citas, vai, piemēram, arī Jūs variet pasūtīt jau gatavo produkciju.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *