LĒCAS TIEŠSAISTĒ

Ir atrodami dažādi redzes korekcijas profilaktiskie līdzekļi un procedūras, kas palīdz daudziem, ar redzes problēmām veiksmīgi šo šķērsli ikdienā pārvarēt. Papildus brillēm un redzes lāzeroperācijai, kas no redzes traucējumiem var atbrīvot uz visiem laikiem, tiesa gan ir ļoti dārga, ir vēl kāda iespēja – lēcas. Izšķir vairākus kontaktlēcu veidus un tipus, lai tās būtu piemērotas lielākajai daļai optisko redzes īpatnību un klienti, pat ar salīdzinoši pārāk sliktu redzi, drīkstētu lietot kontaktlēcas, nevis nēsāt brilles. Kontaktlēcas palīdz atvieglot problēmas par mājās aizmirstām vai pazudušām brillēm, jo kontaktlēcas ir komfortabls redzes korekcijas veids cilvēkiem, kam ir tāds nepieciešams. Lēcas ir iespējams iegādāties arī tiešsaistē, bez liekas steigas, izvēloties sev piemērotākās, taču, pirms tam ieteikums konsultēties ar acu ārstu, lai noskaidrotu kāda stipruma lēcas būs atbilstošas un nepieciešamas.

KĀDAS IR KONTAKTLĒCU ATŠĶIRĪBAS?

Mūsdienās ir iespējams iegādāties kontaktlēcas, kas paredzētas ļoti plaša spektra redzes problēmu koriģēšanai un tās var nopirkt ne tikai optikas preču veikalos, bet arī internetā. Kontaktlēcas var izvēlēties, balstoties uz vairākiem kritērijiem un populārākie no tiem ir cena, ražotājs un konkrēta redzes problēma, kurai ir nepieciešama korekcija ikdienā. Veikalos lēcas var atrast sakārtotas pēc vairākām pozīcijām, taču, visbiežāk tas būs valkāšanas un lietošanas ilgums un problēma, ko konkrētā lēca koriģētu. Lēcas iedalās pēc to valkāšanas perioda – dienas lēcas, lēcas divām nedēļām, mēnesim, trim mēnešiem un pusgadam. Arī tie, kas sirgst ar astigmātismu un tie, kuriem ir nepieciešamas multifokālas lēcas, jo redze nav gana laba gan skatoties tuvumā, gan tālumā, var atrast un iegādāties sev piemērotas kontaktlēcas. Ir iespējams iegādāties lēcas bez optiskām dioptrijām, kas var kalpot arī kā dekoratīvs elements, piemēram kā clear color lēcas.

CIK MAKSĀ LĒCAS E-VEIKALOS?

Cena ir noteicošs faktors arī optikas precēm. Cenas visur ir apmēram vienādas, atšķirība varētu būt vien daži eiro vienai preču grupai. Piem., vienas dienas kontaktlēcu cena ir ap 25-30 eiro, un iepakojumā ir trīsdesmit lēcas, katrai dienai savu komplektu. Kontaktlēcas, ko iespējams izmantot 2 nedēļas dienas laikā, maksā ap 20 eiro un komplektā ietilpst vairākas lēcas, kas nozīmē to, ka šāda tipa lēcas ir nedaudz izdevīgākas par lēcām viendienītēm. Kontaktlēcas, kas paredzētas atsevišķām redzes problēmām, ir iespējams lietot gan nepārtraukti visu diennakti, gan tikai pa dienu. Toriskās lēcas iesaka lietot pēc speciāla režīma. Ja nepieciešamas toriskās lēcas, joprojām iesakām pirms tam konsultēties ar savu ārstu vai optometristu, lai piemeklētu sev vispiemērotākās lēcas. Tiem, kuriem ir nepieciešama redzes korekcija gan tālumā, gan tuvumā, ir iespējams iegādāties multifokālās lēcas un to cena ir vidēji ap trīsdesmit eiro

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *