APAĻKOKU IEPIRKŠANAS UN PĀRDOŠANAS VEIDI LATVIJĀ

Viens no vadošajiem uzņēmējdarbības veidiem Latvijā ir ar kokapstrādi un pārstrādi saistīti pakalpojumi. Kokapstrādes uzņēmumi aktīvi iepērk apaļkokus, jo tiem ir plašs pielietojums un pārstrādes iespējas. Tie var būt ļoti dažādi un kvalitatīvi kokmateriāli ir viena no Latvijas vadošajām eksporta precēm un tiek novērtēti arī vietējā tirgū. Apaļkoka tirdzniecības uzņēmumi parasti iepērk materiālus visā Latvijā, nodrošinot arī visus citus papildus pakalpojumus, kas nepieciešami kokmateriāla pārvadāšanai un uzrādot visus nepieciešamos dokumentus. Apaļkoka cenas ir ļoti dažādas, galvenokārt, balstoties uz sortimenta veida, atrašanās vietas, izmēriem un tamlīdzīgiem rādītājiem. Šādi paši noteikumi ir arī citiem kokmateriālu veidiem.

KĀDA VEIDA KOKI DER PAPĪRMALKAS IEGŪŠANAI?

Papīrmalka, kā jau pēc tās nosaukuma var spriest, tiek izmantota, lai ražotu papīru. Papīrmalkas kvalitātes prasības ir zemākas. Parasti, ja koksnes daļa nav derīga finierklučiem vai zāģbaļķiem, piemēram, koku galotnes daļas, to izmanto papīrmalkai. Priedes, egles, bērzi un apses ir populārākie papīrmalkai izmantotie koki. Papīrmalkas garums parasti ir 3 metri, savukārt diametrs svārstās līdz pat 60 centimetriem(spied šeit – https://www.bonotimber.com/). Līdzīgi kā apaļkoku, arī papīrmalkas iepirkuma procedūra ir līdzīga, galvenā atšķirība ir cenā. Atbildīgi kokrūpniecības uzņēmumi rūpējas par kvalitāti visos posmos – sākot jau no transportēšanas.

AR KOKAPSTRĀDI SAISTĪTU PAKALPOJUMU PIEDĀVĀŠANA LATVIJĀ

Kokrūpniecības uzņēmumu filiāles ir pieejamas visā Latvijā, galvenokārt, reģionāli. Attiecīgi, ja vēlaties pārdot vai gluži pretēji – iegādāties kokmateriālus, atliek sazināties ar reģiona attiecīgo filiāli un rīkoties. Dažādi šādas nozares uzņēmumi piedāvā dažādus, ar kokmateriālu apstrādi un pārstrādi saistītus pakalpojumus, piemēram, ne tikai dažādu kokmateriālu tirdzniecību un enerģētiskās koksnes un šķeldas ražošanu, bet arī pat paneļu māju veidošanu. Ražošanai tiek izmantotas modernākās tehnoloģijas un metodes, kas nodrošina mūsdienām atbilstošu gala rezultātu, ko novērtē ne tikai Latvijā, bet arī Eiropā un citur pasaulē, jo kokmateriāli tiek eksportēti uz 27 valstīm. Ja uzņēmums vēlas būt konkurētspējīgs tirgū, tad atbildīga pieeja biznesa procesiem un tehniskajiem risinājumiem ir obligāta nepieciešamība.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *