SAULES KOLEKTORU UZSTĀDĪŠANA UZ MĀJU JUMTIEM

Saules paneļi ir viena no izplatītākajām dabas enerģijas savākšanas sistēmām. Viena no opcijām ir saules paneļi, kas uzstādīti uz mājas jumta vai pagalmā. Uzkrātā saules enerģija tiek pārvērsta elektrībā un to var izmantot gan kā alternatīvu elektroenerģijas avotu, gan kā centrālo enerģijas avotu. To, cik lielā mērā saules uzkrātā enerģija var tikt izmantota mājsaimniecībā, nosaka uzkrātās enerģijas daudzums, kas, savukārt, ir atkarīgs no paneļu izmēriem un skaita. Izvēloties šāda veida alternatīvās enerģijas uzkrāšanas veidu, ir jābūt Sadales Tīkla pieslēgumam. Lai tiktu uzkrāta elektroenerģija, nav vajadzīgi konstanti saulaini laikapstākļi, kas nozīmē to, ka enerģija tiek uzkrāta visa gada garumā, arī ēnainā laikā. Lai saprastu vai šāda veida enerģijas ieguve ir piemērota, iespējams izmantot aprēķina kalkulatoru.

CIK ĀTRI ATMAKSĀSIES INVESTĪCIJAS?

Lieliski, ja iespējams izmantot personīgos finanšu līdzekļus izdevumu segšanai, taču liela daļa pakalpojuma sniedzēji sadarbojas ar bankām un kredītiestādēm, lai saules paneļu uzstādīšana būtu pieejama daudz plašākam interesentu lokam. Ir iespējams pašiem veikt nelielus aprēķinus, lai saprastu, vai paneļu uzstādīšana ir izdevīga. Vērā jāņem šādi rādītāji: vidējais gadā patērētās elektroenerģijas daudzums, paneļu skaits, vieta kur tie tiks ierīkoti. Maldīgi uzskatīt, ka vairāk paneļu kā vajadzīgs ir labāk(ieskaties te – saules paneļi). Tie, kuri Latvijā ir uzstādījuši saules baterijas, iegūto enerģiju izmanto divējādi – uzreiz no sava tīkla vai izmanto NETO sistēmu, kur tiek atdota saražotā enerģija un pēcāk izmantota. Pie esošajām elektroenerģijas izmaksām, tiek lēsts, ka investīcija atmaksāsies vidēji 10 gadu laikā. Cenas par uzstādīšanu svārstās, bet vidēji no 6 – 10 tūkstošiem eiro.

CIK ILGI UZSTĀDA SAULES PANEĻUS?

Nevajag aizmirst par patēriņa analīzi, lai saprastu kā saules paneļu uzstādīšana sniegs vislabākos rezultātus. Dažāda veida sagatavošanās darbi, dokumentu kārtošana un tamlīdzīgi procesi, aizņem lielāko daļu laika, savukārt pašu paneļu uzstādīšanā paiet viena vai divas dienas. Šis ir viens no tiem būvniecības darbiem, kas prasa būvvaldes apstiprinājumu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *